Baňkování

Jedná se o velmi účinnou metodu odstraňování potíží jak orgánových, tak pohybového aparátu. Skleněné baňky se vyhřejí ohněm a přikládají se buď na delší dobu za účelem odstranění zevních patogenních činitelů z těla, anebo se rychle přemísťují po celých zádech za účelem povzbuzení organismu a uvolnění zatuhlých svalů. Tím nahrazují klasickou masáž a ve výsledném efektu ji mnohonásobně překonávají, zejména svojí schopností prokrvit a uvolnit hluboké svalové vrstvy. Dle tradiční čínské medicíny je „odnímání větru a chladu“ z těla nejdůležitějším úkolem terapeuta a neexistuje lepší prostředek, kterým toho dosáhnout, než právě baňkováním.
Odstraněním větru a chladu znovu rozproudíme energii i krev a lymfu a tělo se tím vyhne dlouhodobé stagnaci, která by mohla vést k závažnějším zdravotním potížím.
Baňkování je jednou z nejúčinnějších metod k odstranění svalových bolestí, zejména zanedbaných a dlouhodobých. Povzbuzuje lymfatický systém člověka, z jehož těla se po další dny odplavuje velké množství škodlivin. Baňkování není nikterak nepříjemné - ba naopak, jestliže si na něj lidé zvyknou, shledávají ho jako příjemně uklidňující a zábavné, nemluvě o jeho prospěšnosti

Základní terapie baňkami trvá 40 minut až 1 hodinu.